The Taurus Tracker family includes a full range of calibers and sizes to perfectly suit any hunting adventure. These rugged, durable revolvers also make a practical choice for backpacks and tackle boxes, especially where there are bears and other predators around. Extremely comfortable to fire and easy to control – the Tracker Series continues to grow in popularity thanks to its high level of accuracy, rock-solid performance and near-indestructible construction.
Taurus M689 VR 4″ .357 CIP Matte Black
The Taurus Tracker family includes a full range of calibers and sizes to perfectly suit any hunting adventure.
* This item may be considered restricted, it will need licensing documents for evaluation, and it may not be available for delivery in certain areas. *
| Action | DA/SA |
|---|---|
| Barrel Length | 4" |
| Caliber | |
| Capacity | 6 |
| Construction | Steel |
| Finish | Matte Black |
| Front Sight | Fixed |
| Grips | Rubber |
| Height | 150 mm |
| Rear Sight | Adjustable |
| Weight | 1.090 kg |
| Width | 39mm |






