Exceptionally rugged and reliable, the Taurus Tracker® 627 is designed to handle everything it delivers. Its factory tuned ported barrel with gas expansion chamber reduces the mighty recoil in order to maximize shooting comfort. A proven design combined with the patented Taurus Ribber Grip® means you’ll have no trouble handling the Tracker in the field or on the range.
Taurus M627 Tracker 4″ .357 STS
Exceptionally rugged and reliable, the Taurus Tracker® 627 is designed to handle everything it delivers.
* This item may be considered restricted, it will need licensing documents for evaluation, and it may not be available for delivery in certain areas. *
| Action | DA/SA |
|---|---|
| Barrel Length | 4" |
| Caliber | |
| Capacity | 7 |
| Finish | Stainless Steel |
| Front Sight | Fixed |
| Grips | Rubber |
| Height | 5.3" |
| Rear Sight | Adjustable |
| Safety | Transfer Bar |
| Weight | 35 oz. |
| Width | 1.5" |
| Porting | Yes |






