More than a decade since it was first introduced, the legendary Taurus Judge® still rules. Today, it’s available in more than a dozen models. Capable of chambering both 45 Colt and 410 shotshell, it’s the original five-shot game changer.
Taurus M45-410 Judge 6.5″ .45 (Long)Colt /.410 GA Black
More than a decade since it was first introduced, the legendary Taurus Judge® still rules. Today, it’s available in more than a dozen models. Capable of chambering both 45 Colt and 410 shotshell, it’s the original five-shot game changer.
* This item may be considered restricted, it will need licensing documents for evaluation, and it may not be available for delivery in certain areas. *
| Action | DA/SA |
|---|---|
| Barrel Length | 6.5" |
| Caliber | |
| Capacity | 5 |
| Construction | Steel Alloy |
| Finish | Matte Black Oxide |
| Frame | Compact |
| Height | 5.10" |
| Length | 12.50" |
| Weight | 32 oz. |






