| Action | Semi-automatic |
|---|---|
| Barrel Length | 4.2" |
| Caliber | |
| Code | EVO3 S2MICRO FDE / FA-1203 |
| Finish | FDE |
| Grips | Polymer |
| Weight | 4.7 lbs |
| Overall length | 14.63" |
| Magazine Capacity | 1PC 30RDS, 2PCS 10 RDS |
| Action | Semi-automatic |
|---|---|
| Barrel Length | 4.2" |
| Caliber | |
| Code | EVO3 S2MICRO FDE / FA-1203 |
| Finish | FDE |
| Grips | Polymer |
| Weight | 4.7 lbs |
| Overall length | 14.63" |
| Magazine Capacity | 1PC 30RDS, 2PCS 10 RDS |
