| Action | Semi-automatic |
|---|---|
| Barrel Length | 11.14" |
| Caliber | |
| Capacity | 30 RDS 2 PCS MAGAZINE |
| Code | BREN2MS 11" (FA-1229) |
| Finish | Black |
| Safety | Ambidextrous Manual Safety |
| Sight | Folding Adjustable |
| Overall length | 22.8" |
| Action | Semi-automatic |
|---|---|
| Barrel Length | 11.14" |
| Caliber | |
| Capacity | 30 RDS 2 PCS MAGAZINE |
| Code | BREN2MS 11" (FA-1229) |
| Finish | Black |
| Safety | Ambidextrous Manual Safety |
| Sight | Folding Adjustable |
| Overall length | 22.8" |
