Exceptionally rugged and reliable, the Taurus Tracker® 627 is designed to handle everything it delivers. Its solid stainless steel frame, cylinder and barrel reduces the mighty recoil in order to maximize shooting comfort. A proven design combined with the Taurus finger-groove rubber grip means you’ll have no trouble handling the Tracker in the field or on the range.
Taurus M627 Tracker 6.5″ .357 STS
Exceptionally rugged and reliable, the Taurus Tracker® 627 is designed to handle everything it delivers.
* This item may be considered restricted, it will need licensing documents for evaluation, and it may not be available for delivery in certain areas. *
| Action | DA/SA |
|---|---|
| Barrel Length | 6.5" |
| Caliber | |
| Capacity | 7 |
| Construction | Stainless Steel |
| Finish | Matte Stainless Steel |
| Front Sight | Fixed |
| Grips | Rubber |
| Height | 5.3" |
| Rear Sight | Adjustable |
| Safety | Transfer Bar |
| Weight | 40 oz |
| Width | 1.5" |






