| Action | Semi-automatic |
|---|---|
| Barrel Length | 4.2" |
| Caliber | |
| Code | EVO3 S2 MICRO BLACK |
| Finish | Black |
| Grips | Polymer |
| Weight | 4.7 lbs |
| Magazine Capacity | 2PCS – 10 RDS, 1PC – 30 RDS |
| Over all length | 14.63" |
| Action | Semi-automatic |
|---|---|
| Barrel Length | 4.2" |
| Caliber | |
| Code | EVO3 S2 MICRO BLACK |
| Finish | Black |
| Grips | Polymer |
| Weight | 4.7 lbs |
| Magazine Capacity | 2PCS – 10 RDS, 1PC – 30 RDS |
| Over all length | 14.63" |
