| Action | Semi-automatic |
|---|---|
| Barrel Length | 85 mm |
| Caliber | |
| Capacity | 7 RDS |
| Finish | Black |
| Frame | Fiberglass-reinforced polymer |
| Height | 112 mm |
| Length | 160.5 mm |
| Safety | Firing pin block, Trigger bar safety, Trigger safety |
| Sight | Luminescent |
| Weight | 0.57 kg |
| Width | 25.5 mm |
| Code | CZ-P10M |






